Komunikator internetowy XMPP

Opis projektu

Dla jednego z naszych klientow wykonaliśmy od podstaw okienkowy komunikator internetowy oparty na protokole Jabber/XMPP. Aplikacja została napisana w języku C++ przy wykorzystaniu biblioteki graficznej Qt. Dzięki takiemy doborowi technologii aplikacja z powodzeniem pracuje pod wieloma systemami operacyjnymi, zarówno MS Windows jak i różnymi dystrybucjami Linuksa.

Własny komunikator internetowy stanowi doskonałą alternatywę względem popularnych komunikatorów – podstawową zaletą jest możliwość zastosowania zaawansowanych mechanizmów zarządzania dostępem do funkcji komunikacyjnych, zgodnych z polityką organizacji. Istotne jest również podwyższone bezpieczeństwo i poufność komunikacji wynikające z wykorzystania wydzielonej infrastruktury sieciowej (własny serwer). Dzięki zastosowaniu standardu XMPP możliwa jest realizacja komunikacji tekstowej również z użytkownikami zewnętrznych systemów.

Indywidualna szata graficzna stworzonej przez nas aplikacji jest dodatkowym narzędziem kreowania wizerunku firmy i budowy marki. Dokładnie dopasowany do potrzeb klienta komunikator internetowy może być atrakcyjnym uzupełnieniem jego oferty handlowej.

Detale projektu

  • Jabber/XMPP
Back to top